آموزش حل مکعب روبیکRubik Remembe

آموزش حل مکعب روبیکRubik Remembe

Rubik Remembered by Mark Elsdon

 

 

در این مجموعه شما می آموزید که مکعب روبیک که همه از حل آن عاجر هستند در کمتر از 2 دقیقه حل کنید. البته این کار فقط به اینجا ختم نشده و شعبده باز این کار را با چشمان بسته شده توسط پارچه انجام می دهد !

این بازی توسط آقای Mark Elsdon آموزش داده می شود. یادگیری این کار بسیار ساده بوده و در این مجموعه 1 ساعت و نیمه ، شما این شعبده را در 7 قدم به صورت کاملا گویا می آموزید و پس از آموزش شعبده باز شروع به بحث ، راهنمایی ، مرور و دیگر کار ها می کند. این مجموعه بسیار جالب بوده و شما میتوانید این شعبده را با هر مکعب روبیک معمولی انجام دهید و باعث شگفتی تماشاچیان شوید.


توضیحات تکمیلی :

  • - بدون نیاز به وسیله خاص
  • - روبیک کاملا معمولی
  • - اجرا حتی با چشمان بسته شده توسط پارچه
  • - آموزش ساده و روان در 7 قدم در یک فیلم 1 ساعت و نیم
  • - آموزش حل کردن در کمتر از 2 دقیقه
  • - اجرای سخت برای افرادی که تا کنون با روبیک کار نکرده اند


نسخه نمایشی

 

http://www.aparat.com/v/Bcu2s

 

 

 

<">

-----------------------------------------------------------------------------------

 

 

روش های حل مکعب روبیک

  


روشهای بسیاری برای مکعب روبیک موجود است ولی برای حل سرعتی مکعب تا امروز ۵ روش ابداع شده‌است.

اولین بار خود ارنو روبیک یک راه حل برای مکعب پیدا کرد تا اینکه دیوید ساینمستر ریاضیدان انگلیسی اولین بار کتابی را برای حل مکعب روبیک نوشت و در آن ارتباط روبیک با شاخه‌ای از ریاضیات (نظریه گروهها) نوشت و ایشان اولین بار نام مکعب جادویی را بنام مکعب روبیک معرفی کرد. و از آن زمان نام مکعب روبیک مرسوم شد. دیوید جیونر نیز کتاب روبیک ماشین مرلین را نوشت وی در این کتاب جایگشتها و ارتباط روبیک را با شاخه‌های ریاضی مورد بررسی قرار داد، کتاب جوینر آغازی برای دیگر ریاضیدانان و علاقمندان بود تا یافته‌های خود در مورد مکعب را به تحریر در آورند خصو صا در مورد پیدا کردن الگوریتمی که بتواند مکعب را در کمترین تعداد حرکت حل کند در سال ۲۰۰۶ اولین بار الگوریتم ۲۶ حرکت توسط دو ریاضیدان نوشته شد که یکسال بعد توسط همین دو نفر این تعداد به ۲۵ حرکت کاهش یافت تا اینکه در سال ۲۰۱۰ برای همیشه این معما حل شد و بطور قطعی ثابت شد که حد بالای تعداد حرکت برای حل مکعب روبیک عدد ۲۰ است. در سال ۱۳۶۱ در ایران نیز چندین شرکت از جمله شرکت تجیران مکعب روبیک را تولید می‌کردند در همان زمان تب مکعب روبیک در ایران چنان بود که دکتر سیاوش شهشهانی استاد ریاضیات دانشگاه صنعتی شریف کتاب اسرار مکعب روبیک را تالیف نمود وی در این کتاب راه حل مکعب را به شیوه بسیاری جالبی بیان نمود و ارتباط آن با ریاضیات را به صورت ساده‌ای بیان نموده. راه حل شهشهانی بسیار ساده ولی حرفه‌ای بود بطوری که خواننده می‌توانست هر گونه طرحی را روی مکعب بوجود بیاورد.(از این راه حل می‌توان برای حل مکعب با چشمان بسته استفاده کرد)اما راه حل سرعتی مکعب توسط کیوبرهای حرفه‌ای ابداع و تکمیل شد اولین بار زمانی که در سال۱۹۸۱ در کشورآلمان مسابقات مکعب روبیک برگزار شد نفر اول مسابقات با زمان ۳۰ ثانیه توانست نفر اول شود در سال ۱۹۸۲ زمانی که اولین مسابقات جهانی مکعب روبیک در مجارستان برگزار شد بسیاری از شرکت کنندگان متد‌های جدیدی را ابداع نمودند که در این مسابقات به اجرا گذاشتند بطوری که متوسط زمان حل مکعب به ۲۵ ثانیه رسید.


روش گوشه (Corners-first method)

در این روش ابتدا گوشه‌های مکعب مرتب می‌شود سپس مکعب‌های لبه در جای خود قرار می‌گیرند در اولین مسابقات مکعب روبیک بیشتر شرکت کنند گان از این روش استفاده میکرند و نفر اول این مسابقات «مین تای» پناهنده تایلندی از آمریکا توانست با همین روش مکعب را در ۲۲٫۹۵ ثانیه حل کرده و به مقام نخست برسد. این روش امروز دیگر کمتر استفاده می‌شود.

روش فردریش(Fridrich method)


این روش توسط دکتر جسیکا فردریش در سال ۱۹۸۱ که در آن زمان دانشجو و ۱۷ سال بیشتر نداشت ابداع شد. وی در سال ۱۹۸۲ در اولین دوره مسابقات جهانی روبیک شرکت کرد ولی نتوانست مقامی کسب کند(به مقام دهم رسید). وی روش خود را توسعه داد و در سایت شخصی خود در اینترنت قرار داد. روش ایشان مورد قبول حرفه ایها قرار گرفت بطوری که در دومین دوره مسابقات در سال ۲۰۰۳ تورنتو، روش فردریش روشی بود که بیشتر مسابقه دهندها استفاده میکردنند. در این مسابقات «دن نایت»نفر اول(با میانگین ۲۰ ثانیه) و جسیکا به مقام دوم (با میانگین ثانیه ۲۰٫۴۸) رسید بهترین رکورد وی در این مسابقات (۱۷٫۱۲ ثانیه) بود. (در مسابقات هر شرکت کننده ۳ بار قبل از فینال (در فینال ۵ بار)مکعب را حل می‌کند و میانگین این زمانها به ثبت می‌رسد البته برای حل هر مکعب در زمان بهتر نیز رکورد گیری می‌شود) نکته جالب توجه اینکه، جسیکا شخصا روش حل و انگشت گذاری درست را به«دن نایت» نفر اول مسابقات یاد داده بود!!!


روش فردریش از چهار بخش تشکیل شده: الف) درست کردن صلیب در سطح پایین ب) قراردادن ۴ گوشه‌ها به همراه لبه وسطی(F2L) ج) چرخش تمام مکعبهای سطح بالایی بطوری قطعات سطح بالایی همگی یکرنگ شوند (OLL)(Orientation of Last Layer) د) جابجایی قطعات سطح بالایی در محل خود و تکمیل مکعب (PLL)(Permutation of Last Layer)


فردریش متوسط زمان حل مکعب با روش خود را ۱۳٫۵ ثانیه اعلام کرد. که امروز بسیاری از مکعب بازان حرفه‌ای توانسته اتد این زمان را کاهش دهند.

روش فردریش توسط دیگر حرفه‌ای‌ها تکمیلتر شد از جمله روش (ZBF2L,COLL،...) که این روشها در کاهش زمان بسیار موثر بود. کیوبرهای بسیاری ازجمله (Erik Akkersdijk از کشور هلند وفیلیکس از استرالیا رو هسلر از آمریکا و...) از این روش استفاده می‌کند.

روش پترس(Petrus method)


این روش توسط لارس پترس یکی از شرکت کنندگان در اولین مسابقات جهانی ابداع شد. در روش پترس یک مکعب ۲*۲* ۲ ابتدا در گوشه درست می‌کنیم سپس بدون خراب شدن این مکعب آنرا به یک بلوک ۲*۲*۳ تبدیل می‌کنیم سپس لبه‌های سطح مقابل را در جای خود قرار داده و گوشه‌ها را مرتب می‌کنیم به این ترتیب دو ردیف مکعب مرتب می‌شود، در ادامه مانند روش جسیکا با این تفاوت که ابتدا لبه‌ها سپس گوشه‌های سطح بالا را مرتب می‌کنیم.

لارس پترس در اولین مسابقات روبیک توانست با روش خود مکعب را در ۳۰ ثانیه مرتب کند. مکعب بازان حرفه‌ای برای آیتم کمترین تعداد حرکت در مسابقات روبیک از روش لارس پترس استفاده می‌کنند (در مسابقات آیتمی به نام کمترین تعداد حرکت وجود دارد که مکعب بازان در آن مکعب را در کمترین تعداد حرکت حل کنند (رکورد این آیتم ۲۲ حرکت می‌باشد))

روش روکس(روش بلوکی)(Roux method)

در این روش ابتدا یک بلوک ۱*۲*۳ در طرف سمت چپ و یک بلوک دیگر در سمت مقابل (راست) درسطح پایین مکعب ساخته می‌شود. سپس ۴ گوشه باقیمانده را درست می‌کنیم در ادامه ۶ لبه و مرکز‌ها را در جای خود قرار می‌دهیم. متوسط حل مکعب با این روش ۱۵ ثانیه به ثبت رسیده‌است. این روش از این جهت مناسب به نظر می‌رسد که الگوریتم خاصی ندارد و می‌توان آنرا به سادگی یاد گرفت.


روش زبیگینو (ZZ method)

این روش که جدیدترین روش سرعتی می‌باشد در سال ۲۰۰۶ توسط «زبیگنیو زبوروسکی» ابداع شد. روش آن بسیار حرفه‌ای و مبتنی به الگوریتم است(تعداد الگوریتمهای سطح بالای مکعب ۱۷۷ الگوریتم می‌باشد و تعداد حرکت برای تکمیل مکعب بسیار پایین است.) بطوری که نمی‌توان به زبان ساده آنرا بیان نمود. کل ساختار بازی به روش فردریش ولی به روشی انجام می‌شود که سطح پایین و سطح بالا الگوریتمهای خاص دیگری دارد. البته زبوروسکی به همراه«بوچم» قبل از این روش دیگری را درتکمیل روش فردریش ابداع کرده بودند که زمان حل مکعب را بسیار پایین می‌آورد ولی تنها اشکالی که می‌توان از آن گرفت، تعداد الگوریتمهای آن است که بسیار زیاد می‌باشد.

 

50,000 ريال خرید پستی
برچسب ها : آموزش حل مکعب روبیکRubik Remembe , حل مکعب روبیک , آموزش حل کردن مکعب روبیک , آموزش حل مکعب روبیکRubik Remembe , روبیک , Rubik Remembered by Mark Elsdon , مکعب روبیک

نظرات

تا کنون هیچ نظری درباره این محصول ثبت نگردیده است.
ارسال نظر
شعبده بازی
تبليغاتX