شعبده باز شوید
بیوگرافی کریس آنجل

144 بازدید _ 1391/8/26

بیوگرافی کریس آنجل

 

 بیوگرافی كريس انجل, زندگی نامه کریس آنجل

 

کریس آنجل Christopher Nicholas Sarantakos در سال ۱۹۶۷ در آمریکا بدنیا آمد. او به همراه مادر یونانی، پدر و دو برادرش Costa و JD و دوگربه خانگیش در نیویورک بزرگ شد. او در نوجوانی به یادگیری و نواختن سازهای موسیقی مثل فلوت و آکودیون پرداخت. یکی از بزرگترین مشکلات کریس در زندگی از دست دادن پدرش بدلیل سرطان بود. وقتی در سن ۶ سالگی عمه او یک شعبده بازی با ورق برای او انجام داد مسیر زندگی کریس تغییر کرد و از همان دوران به انجام کارهای عجیب و غریب و شعبده بازیهایی که بیشتر جنبه واقعیت داشته باشند پرداخت. دو نفر از بزرگترین شعبده بازانی که او را تحت تاثیر قرار دادند و کریس از کارهای آنها الهام میگیرد Harry Houdini و Aldo Richiardi هستند. او از همان دوران نوجوانی در مهمانیها و جشنها شروع به انجام شعبده بازیهای فراگرفته و ابتکاری خود میزد. در همین زمان شعبده بازی بنام James Randi که از خوانندگان گروه AngelDust بود ورقهای بازی را بنام Angel منتشر کرد و آهنگ MindFreak را برای برنامه‌های نمایشی کریس آماده کرد.

کریس با پشتکار و تلاشهای روز افزون به اوج قدرت و شهرت رسید تا آنجا که در سال ۲۰۰۱ و ۲۰۰۴ برنده جایزه IMS Magicians (International Magicians Society) که از سال ۱۹۶۸ تا بحال مجموعا ۳۷۰۰۰ عضو در سرار دنیا دارد و در سال ۲۰۰۵ برنده جایزه بزرگترین شعبده باز آمریکا شد و برنامه‌ای در یکی از کانالهای ماهواره بنام A&E هرهفته کارهای جدیدش را پخش میکند. او در این کانال شروع به آموزش کارهای ساده شعبده بازی به بینندگان کرد و در مصاحبه‌ای با Penn Jillette اظهار کرد که باور نمیکند که انسانی با که قدرت ماوراءطبیعه وجود داشته باشه.

 

کریس, شعبده بازی, کریس آنجل, اسرار شعبده بازي

 

كريس آنجل شعبده باز قابلي است. اصلا شكي در اين نيست. همين كه جايي مانند انجمن شعبده‌بازان جهاني استاد شعبده‌هاي روز آمريكايي را به‌عنوان مرد سالشان انتخاب كرده و اسمش را جزو شش شعبده‌باز تاثيرگذار ۲۵ سال گذشته‌مي‌آورد يعني اينكه مرد جوان خيلي بيشتر از باور همه كارش را بلد است و مي‌داند كه چطور ذهن و حواس بيننده را با خودش همراه كند.

 

همه مهارت تردست جوان همين است: اينكه جوري نمايش‌اش را اجرا كند كه بيننده ذره‌اي به ديده‌هايش شك نكند و خيال برش دارد كه هر چه هست و نيست يك ماجراي واقعي است و آن كسي هم كه دارد روبه‌رويش ژانگولر مي‌زند نه يك تردست ماهر بلكه آخر همه كمالات و معنويات روحي و اين‌جور چيزهاست. خواب خوش بيننده‌هاي مبهوت كريس آنجل زماني از بين مي‌رود كه بفهمند همه كارهاي او فقط يك شعبده است. تر دستي مردي كه مهارتش خيره‌كننده است و باورنكردني!

 

 بیوگرافی كريس انجل, زندگی نامه کریس آنجل

عکس های کریس آنجل

بلند شدن از روي زمين

مي‌‌گويند در هندوستان مرتاض‌هايي هستند كه روزهاي متوالي مي‌توانند بدون تكيه‌‌گاه يا به پشتوانه عصاي ساده چهار زانو در هوا معلق بمانند و بدون اينكه لب به آب و غذا بزنند مدت‌ها همان بالاها سر كنند. اين كار هم، ديگر پيچيدگي‌هايش را از دست داده. ديويد بلين و كريس آنجل دو شعبده‌باز مشهوري هستند كه بدون رياضت مرتاض‌هاي هندي مي‌توانند به ادعاي خودشان هروقت كه خواستند از زمين بلند شوند و بر جاذبه زمين غلبه كنند.

كريس آنجل حتي ديگر به چند سانتي‌متر بلند شدن از روي زمين هم رضايت نمي‌دهد و هرازگاهي در فاصله بين دو تا آسمان‌خراش بلندبالا نوك دماغش را راست مي‌گيرد و جلو مي‌رود بدون اينكه يك لحظه نگران خالي شدن زير پايش باشد. يكي از مشهورترين كليپ‌هاي او همين است. يكي ديگرش هم ماجراي پرواز او برفراز زمين گلف است كه تا چشم كار مي‌كند خالي از جنبنده است و فقط آقاي شعبده‌باز است و دست‌هايي كه مانند دو بال از هم باز كرده و هر لحظه بيشتر و بيشتر به آسمان مي‌رود!

کریس آنجل شعبده باز - جادوگر - آهنگساز - بازیگر - استاد هیپنوتیزم و علوم غریبه و بدل کار حرفه ای است که با برنامه تلویزیونی خود MindFreak در سراسر دنیا شناخته شد.

دوران کودکی :

"کریس" با علاقه فراوان به موسیقی و شعبده بازی بزرگ شد و از کودکی ساز می نواخت. در سن هفت سالگی   وقتی که خاله اش "استلا"  اولین حقه کارت بازی را به او نشان داد به جادوی شعبده بازی علاقمند شد و از آن پس هر بار که خاله اش به خانه آنها می آمد حقه ای تازه به او نشان می داد و کریس آنقدر اصرار می کرد تا نحوه انجام آن را یاد بگیرد.

نام پدرش "جان سارانتاکوس" است و مادرش " دمیترا"   از شهر تاریخی و افسانه ای "میثترا" در یونان است . دو برادر بزرگتر از خود به نامهای " کاستا" و "جی.دی" و یک خواهر و برادر نا تنی دارد.

کریس به همراه مادر و دو برادرش

یکی از بزرگترین قهرمانان زندگی اش پدرش بوده است که در سال ۱۹۹۸ بر اثر سرطان شکم درگذشت.

حرفه :

به اقرار خودش از سن ۷ سالگی در حال انجام تردستی و چشم بندی بوده است و از سن ۱۸ سالگی نام هنری خود را "کریس انجل" انتخاب کرد.

در سال ۱۹۹۸ برنامه ای به نام "جهان فریب " را در میدان مدیسون شهر نیویورک اجرا کرد و پس از آن تا سال ۲۰۰۳ در تاتر "برادوی" نیویورک شوی خود را به نام " Criss Angel Mind Freak"  ادامه داد.

در سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۴ به عنوان جادوگر سال توسط IMS برگزیده شد.

در سال ۲۰۰۵ توسط آکادمی هنرهای جادوگری به عنوان بهترین جادوگر سال انتخاب شد.

در بسیاری از برنامه های تلویزیونی اش اسرار چشم بندی و تردستی را افشا کرده است و در سال ۲۰۰۷ کتاب خود را به نام "Mindfreak: Secret Revelations " منتشر کرد که پرفروشترین کتاب سال شد.

برای مدت ۱۰ سال و برای ۴۶۰۰ اجرا با شرکت MGM و همچنین Luxor در لاس وگاس قرارداد دارد .

 همچنین شوی زنده خود تحت عنوان " ایمان" را در سیرک جهانی Cirque du Soleil نیز پیش رو دارد که از اکتبر امسال افتتاح می شود.

در جولای سال ۲۰۰۷ شبکه NBC "کریس انجل" را دعوت به همکاری با  Uri Geller  کرد به عنوان قاضی و داور برنامه مستند "پدیده"(Phenomenon).

مستند پدیده :

مستند "پدیده" در جستجوی بزرگترین "فکرخوان"(Mentalist=کسی که قدرتهای روحی و ذهنی فوق العاده دارد) سال بود.  کریس انجل پیش از شرکت به عنوان داور علنا در مصاحبه خود با مجری CNN اظهار کرد :

هیچ انسانی تا جایی که من می دانم قدرت خارق العاده نداشته و نمی تواند اعمال ماوراءالطبیعه انجام دهد یا با مردگان صحبت کند و دقیقا برای اثبات همین مسئله پذیرفتم که به عنوان داور در این برنامه شرکت کنم . بنابراین هر کسی وانمود کند که چنین توانایی هایی دارد بلافاصله در برنامه زنده او را گرفتار خواهم کرد".  

در شوی ۳۱ اکتبر کارشناس ماوراءالطبیعه به نام " جیم کالاهان" در برنامه زنده دست به احضار روحی زد و ادعا کرد که این روح با او از اسرار پنهان سخن می گوید و ظاهرا با کمک آن روح توانست محتوای داخل جعبه ای قفل شده را حدس بزند. اگرچه کار او با تشویق داور دیگر برنامه "اوری گلر" همراه بود اما "کریس انجل" آن را "مسخره بازی" خواند و  ۲پاکت را از جیب خود بیرون آورده  از "جیم کالاهان" خواست تا با کمک آن روح محتوای داخل پاکت را حدس بزند. وقتی جیم کالاهان از این کار عاجز ماند دست به پرخاشگری زد و شبکهNBC به ناچار برنامه را موقتا قطع کرد.

پس از آن  اتفاق کریس انجل محتوای یکی از دو پاکت را در قسمت دیگری از مستند "پدیده" افشا کرد و داخل پاکت نوشته شده بود " ۱۱ سپتامبر" و انجل صراحتا گفت که 

"اگر کسی واقعا چنین قدرتهایی داشت می توانست حادثه شوم ۱۱سپتامبر را در نیویورک پیش بینی کرده و از کشته شدن هزاران نفر جلوگیری کند در حالیکه حقیقت این است که هیچ بشری نمی تواند از آینده و یا اسرار پنهان خبری داشته باشد!".

محتوای پاکت دوم قرار است در سری جدید برنامه تلویزیونی او که از ۳ هفته پیش آغاز شد افشا گردد.

 Criss Angel Mindfreak

عنوان شوی تلویزیونی کریس انجل است که از سال ۲۰۰۵ روی آنتن رفت . کریس تهیه کننده و کارگردان و ستاره این برنامه است که هر بار به میان مردم می رود و دست به کارهای پیش بینی نشده می زند از جمله

 " راه رفتن روی آب"-

" پرواز کردن بر بالای هتل لاکسور" -

 پرواز در میان دو ساختمان "-

"ناپدید کردن ماشین" -

"اره کردن خودش از وسط" -

"خوابیدن روی خرده های شیشه در حالیکه غلتکی از رویس عبور می کند"-

در یکی از خطرناکترین بدلکاریهایش کریس به شدت از ناحیه گردن مجروح شد و فیلمبرداری به مدت ۲ هفته متوقف گشت و اگرچه پس از آن حادثه قسم خورد که دیگر دست به چنین کارهایی نزند اما در جدیدترین فصل شوی تلویزیونی اش دست به بدلکاری باز هم خطرناکتری زد که تقریبا تا پای مرگ رفت و این برنامه به طور زنده در ۳ قاره جهان پخش شد.همچنین در جدیدترین سری همین برنامه کریس بر روی دریاچه "مید" در نوادا راه رفت.

سایر برنامه ها:

از دیگر برنامه هایی که کریس انجل در آنها حضور داشته می توان به سریال پلیسی CSI: NY اشاره کرد که کریس در آن نقش شعبده بازی را که دچار مشکل روانی و توهم بود بازی کرد.

سایر برنامه های تلویزیونی  Las Vegas,

 The Oprah Winfrey Show,

The Late Show with David Letterman,

Late Night with Conan O'Brien,

 The Late Late Show with Craig Ferguson,

The Ellen DeGeneres Show

VH1's Rock Honors Awards

CNN's Larry King Live

به زودی بازی در فیلم سینمایی Mandrake The Magician نوشته Lee Falk را در مارس امسال آغاز خواهد کرد.

کتاب:

Mindfreak: Secret Revelations. HarperEntertainment (April 24, 2007) ISBN 0061137618 and ISBN 978-0061137617

 

موسیقی :

انجل تا به حال بیش از ۱۰ آلبوم موسیقی منتشر کرده است.

 

 سایر اطلاعات :

-استاد ساخت و طراحی مواد منفجره و شیمیایی ( گواهینامه حرفه ای خود را در سن ۱۸ سالگی دریافت کرد که جوانترین سن برای دریافت این مدرک می باشد)

-کمربند مشکی در کاراته دارد.

-کنگ فو را زیر نظر یکی از استادان مشهور کنگ فو فرا گرفت.

-به زبان یونانی تقریبا مسلط است.

-رکورد طولانی ترین زمان معلق بودن در هوا را شکست زمانی که از ۸ قلاب ماهیگیری که در گوشت پشتش فرو رفته بود به مدت ۴ ساعت و ۴۰ دقیقه آویزان ماند.

-رکورد طولانی ترین زمان ماندن در آب را شکست( ۲۴ ساعت بی وقفه )

.....

 برچسب ها: بیوگرافی کریس آنجل , کریس آنجل , بیوگرافی کریس آنجل , زندگی نامه , مستند پدیده , Mindfreak , دوران کودکی , بلند شدن از روي زمين , Mindfreak
شعبده بازی
تبليغاتX